Aký materiál na pergolu? Porovnajte si možnosti

Pergola na terasu alebo záhradu je investíciou do budúcnosti. Najmä počas horúceho leta nám robí zátišie a útočisko pred slnkom či dažďom, umožňuje nám naplno využívať priestor pri dome. Za pergolu sa považuje konštrukcia, ktorá má otvorené steny a má zastrešenie. Z čoho môže byť vyrobená? A aké sú výhody a nevýhody jednotlivých materiálov?

Konštrukcia pergoly musí odolať náhlym výkyvom počasia

Obľúbeným riešením je pergola drevená. S adekvátnou povrchovou úpravou drevo vydrží odolávať aj vonkajším podmienkam celé roky, pergoly z dreva sú krásne a pôsobia prívetivým relaxačným dojmom, navyše drevo nepodlieha trendom a bude vždy atraktívnym materiálom. Drevená pergola si však vyžaduje istú starostlivosť. Treba rátať s tým, že drevo je živý materiál, ktorý časom praská a mení sa. Vyžadujú sa preto pravidelné nátery na zachovanie jeho odolnosti. Pergolu si môžete nechať zostrojiť aj z hotových spracovaných drevených dielov, ktoré už sú povrchovo spracované a drevo v nich ďalej nepracuje. Alebo si možno vybrať drevo z rôznych exotických drevín, ktoré sa ideálne hodí do exteriéru.

Druhou možnosťou je potom hliníková pergola. Oproti drevu si hliník nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Nepodlieha ani hrdzi a hliníkové pergoly môžu mať rozličné povrchové úpravy. Skvele sa hodia k moderným domom a vyznačujú sa vyššou trvácnosťou.

pergola

Strecha môže byť pevná, alebo pohyblivá

Zastrešenie pergoly môže byť pevné, strechy môžu byť plechové alebo z polykarbonátu, ale možno tiež kombinovať rôzne materiály vrátane dreva. Na druhej strane, pergoly možno zatieniť aj pohyblivými systémami. Jednou z možností je pergola s látkou, ktorú možno podľa potreby stiahnuť. Vybrať si môžete aj systémy Raincover alebo Flap či Ondula, ktoré máme v ponuke u nás. Ide o sklápacie systémy s lamelami, ktoré možno nakloniť podľa toho, aké tienenie terasy pod pergolou chceme.

Ďalšou možnosťou je pergola s markízou Millenium s automatickým ovládaním. Z týchto moderných zastrešení na pergolu si môžete vybrať podľa sklonu, ktorý vyžadujú. Nájdete tak riešenia nielen pre rôzne sklony striech, ale aj pre vaše individuálne očakávania.

Ak zvažujete viaceré typy exteriérového tienenia, radi vám poradíme.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!