Preskočiť na menu

Ako zachovať prírodný vzhľad domácnosti

Trh tohto tisícročia nám ponúka stále viac a viac moderných doplnkov do domácnosti, syntetických materiálov s jednoduchou údržbou a high-tech vymožeností, ktoré nám uľahčujú život. Ako si však zachováme domov, ktorý napriek tomu pôsobí prírodne?

Bambudové rolety sú to pravé

Rastliny a prírodné motívy

Nič nedodá do domu viac prírody. Len príroda sama. Začnite od malých izbových kaktusov a možno prídete na to, že vašu izbu musí zdobiť krásna a honosná Araucária. Domácnosť zdobená rastlinami navyše upokojí každú myseľ.

Pohrávate sa s myšlienkou kúpiť do domu prvky s prírodnými motívmi? Tapeta s lesným vzorom, ale aj linoleum s imitáciou drevenej podlahy splní túto úlohu. Takáto podlaha sa navyše jednoducho umýva a nemusíte sa báť o vydutie parkiet.

Bambusové rolety

Skvelým doplnkom sú aj čím ďalej obľúbenejšie bambusové rolety , ktoré nájdete v našej ponuke v niekoľkých variantoch. Ich naturálny vzhľad vzbudzuje v človeku dojem, že sa nachádza v chatke na panenskej pláži v slnečnom Karibiku. Takýto prvok vo vašom byte pretransformuje štýl na prírodný, a pritom zanechá aj moderný look.

Drevom nič nepokazíte

Drevo a jeho recyklované časti sú stále najpoužívanejším materiálom. Drevené stoly, stoličky, dvere a nábytok. Ak nahradíte rôzne plasty drevom, výsledkom bude okamžitá zmena k naturálnejšiemu vzhľadu vašej domácnosti.

Myslite aj na ostatné prírodné materiály. Podušky z prírodných vlákien, pohovky upletené z prútov. Skúste do svojho bytu zapracovať kameň - buď ako prikrývku do kvetináčov, alebo ako obklad v podobe štiepaného kameňa na stenu.

Nezabudnite na doplnky

Dokonalý celok tvoria maličkosti. Ak chcete svoju domácnosť pretvoriť z hypermodernej na prírodnú, musíte si všímať detaily a zapracovať do nich zmeny. Ak vám niektorý z elementov vo vašom byte alebo dome pripadá rušivý, odstráňte ho. Výsledok bude určite stáť za to.