Ako správne zatieniť zimnú záhradu

Milujeme ich – zimné záhrady sú útočiskom na relax s krásnym výhľadom von, keď už vonku teploty klesajú. Aj počas zimných slnečných dní dokážu výborne absorbovať a udržiavať príjemné teplo za sklom, cítime sa ako v záhrade, ale pritom sme pohodlne v teple. Potom však príde leto a nastáva neželaný efekt skleníka. Žiadna zimná záhrada sa preto nezaobíde bez kvalitného tienenia.

Tienenie zimnej záhrady

Aké sú v tomto smere možnosti a akým spôsobom ich zatieniť pred letným slnkom, si rozoberieme v nasledujúcom článku.

Lacným riešením sú vnútorné rolety či žalúzie

Podobne ako pri tienení bežných okien, môžete si aj v zimnej záhrade nechať namontovať rolety na mieru alebo napríklad aj vertikálne žalúzie. Ale rovnako ako v interiéri, aj tu platí, že vnútorné tienenie nedokáže tak účinne izolovať pred teplom. Hoci ide o finančne menej náročné riešenie, odporúčame vsadiť skôr na vonkajšie tienenie.

Vertikálne steny zakryjú aj exteriérové žalúzie na mieru

Pri vonkajšom tienení je tiež viacero možností. Presklené steny zimnej záhrady môžete účinne izolovať od slnka pomocou exteriérových žalúzií, ale poslúžia aj fasádne markízy. Všetko samozrejme závisí od konštrukčných možností vašej zimnej záhrady. Dnes už pri stavbe domu a terasy odporúčame myslieť vopred na tienenie a pripraviť si preň adekvátne konštrukčné prvky.

Presklenú strechu zatieni markíza pre zimné záhrady

Ťažším orieškom u zimných záhrad sú práve presklené zastrešenia. Ale samozrejme, moderné riešenia pre tento problém už dávno existujú. Ideálne sa hodí markíza na zimnú záhradu, ktorá sa montuje na špeciálnu konštrukciu. Systém Millenium ponúkaný u nás v Lamelland je účinným, a pritom mimoriadne estetickým a čistým doplnkom, ktorý sa vám bude perfektne hodiť k celej fasáde domu. Dá sa totiž zostrojiť v presne takej farbe, ktorá sa vám hodí. Markízy Millenium sú vyrobené z hliníkových rámov a látky Soltis s PVC vláknami, ktorá odolá dažďu a absorbuje slnečné žiarenie.

Nielen vy sami, ale aj vaše rastlinky ocenia v lete príjemný chládok, ktorý vďaka správne tienenej zimnej záhrade dosiahnete.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!