Ako ochrániť podkrovné izby pred dotieravým hmyzom

Opäť nadišlo obdobie roka, kedy prší a zároveň teplota pomaličky stúpa, čo naznačuje, že čoskoro budeme vďační za sieťky na oknách. Komáre, muchy či iný drobný hmyz trápi ľudí najmä počas leta a v niektorých lokalitách sú kvalitné sieťky na okná absolútnou nevyhnutnosťou. Čo ale v prípade, ak máte podkrovné izby a strešné okná? Na tie sa totiž štandardné sieťky nehodia.

podkrovna izba stresne okno plise

Podkrovné izby sú veľmi príjemným a útulným priestorom, majú však množstvo špecifík a myslieť treba predovšetkým na to, že v lete do nich preniká priveľa tepla. A to tak cez steny, ako cez sklo strešných okien. Základom je teda zatepliť tieto priestory a vopred si premyslieť tienenie. Je potrebné zvoliť vnútorné žalúzie špeciálne na strešné okná, a tiež zamyslieť sa nad správnou sieťou, ktorá zabráni vniknutiu hmyzu do podkrovných priestorov.

Vyrieši to rolovacia sieťka na okno

Pri vyklápaní okna na streche samozrejme nemožno použiť klasickú sieťku , ktorá sa montuje na vonkajšiu časť. Sieť nesmie pri otvorení okna zavadzať a tak jedinou možnosťou je namontovať sieťku na stenu z vnútornej strany.

Spoľahlivým a praktickým riešením je rolovacia sieťka na okno. Podobne ako rolovacia sieť proti hmyzu na dvere, funguje tu navíjanie sieťoviny vo vodiacich lištách, avšak nie z boku, ale zhora nadol. Obvod okenného otvoru bude tvoriť namontovaná konštrukcia, a sieťovina sa pomocou pružinového mechanizmu navíja do navíjacieho bubna v hornej časti konštrukcie. Keď budete chcieť vetrať, najprv otvoríte okno a následne si izbu ochránite stiahnutím sieťky. Hotovo, pokojné letné noci bez hmyzu v miestnosti budú u vás samozrejmosťou.

V Lamellande vám váš priestor zameriame a vyrobíme sieťky proti hmyzu  do celého bytu či domu presne na mieru podľa vašich špecifík. Bez ohľadu na to, či ide o drevené okná s okapnicou, alebo klasické plastové okná. Máme riešenia aj pre netypické okná v podobe oblúkových sietí proti hmyzu.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!