Preskočiť na menu

Ako funguje elektronické ovládanie vnútorných roliet a žalúzií?

Chcete bývať moderne? Docielite to nielen výberom toho správneho interiérového tienenia, ale aj vďaka spôsobu jeho ovládania. Ten nemusí byť len klasický manuálny. Zistite, z čoho máte na výber.

Plisé

 

Moderné technológie nám prinášajú nesmierne veľa výhod. Okrem iného vďaka nim už viac nemusíte vstávať z pohovky, keď pozeráte váš obľúbený seriál, len kvôli tomu, aby ste stiahli žalúzie, pretože vám slnko svieti na obrazovku. Aj žalúzie totižto už dnes môžete ovládať na diaľku. A na výber máte z viacerých možností:

1. Klasické diaľkové ovládanie

Všetkým dobre známa „televízna klasika". Vaše vnútorné žalúzie, plisé či látkové rolety budete ovládať úplne jednoducho na diaľkové ovládanie. Vďaka nemu môžete ovládať nielen vytiahnutie/stiahnutie žalúzií, ale zväčša aj sklon lamiel. A tak si úplne pohodlne a bez akejkoľvek námahy môžete vaše žalúzie nastaviť kedykoľvek to práve potrebujete.

2. Aj s mobilom či tabletom

Áno, naozaj aj to je možné. Nie však v úplne každom rodinnom dome. Na to, aby ste mohli vaše žalúzie ovládať smartfónom či tabletom, musíte byť skutočne fanúšikmi moderných technológií a žiť v „inteligentnom dome" - smart house.

V takomto dome sú jednotlivé zariadenia (ako aj vnútorné žalúzie či garážová brána, okná, vchodové dvere, kúrenie...) pripojené na riadiacu jednotku (zväčša malá nenápadný box) a následne ovládané mobilmi či tabletmi s prístupom na internet. Od susedov alebo aj z druhého konca zemegule.

3. Automatické nastavenie žalúzií

Žalúzie si dokonca môžete dnes nastaviť už aj tak, aby sa vám stiahli či vytiahli automaticky. Za pomoci potrebnej techniky a snímačov si môžete žalúzie nastaviť tak, aby zohľadňovali intenzitu osvetlenia, teplotu v interiéri či exteriéri, rýchlosť vetra, vlhkosť a pod. Asi najčastejšou voľbou ľudí býva práve intenzita osvetlenia. Vďaka tomuto nastaveniu sa žalúzie po súmraku automaticky stiahnu.

Alebo vy máte radi klasiku?

Samozrejme, moderné technológie nie sú pre každého a niekto sa jednoducho rád prejde k oknu preto, aby stiahol či vytiahol žalúzie. Vnútorné žalúzie a rolety od nás z Lamellandu sú vybavené praktickým retiazkovým ovládaním, ktoré zvládne každý.

Ak však predsa len túžite po modernej domácnosti, ale nechcete meniť vaše súčasné vnútorné tienenie, nemusíte takisto zúfať. Aj na Slovensku nájdete firmy a spoločnosti, ktoré ponúkajú také pohony na žalúzie a rolety, ktoré je možné nainštalovať aj na vaše existujúce vnútorné tienenie. A zväčša je jedno, či máte doma na oknách rolety, žalúzie, plisé či látkové rolety.