Aj siete proti hmyzu sa odlišujú. Poznáte ich rozdiely?

Ortuť na teplomeroch nebezpečne stúpa a v snahe dostať do bytu aspoň trochu čerstvého vzduchu otvárame všetky okná a dvere. Och, nie! Tie dotieravé muchy a komáre akoby čakali na to, kedy môžu vletieť dnu a znepríjemňovať nám život. Skvelým riešením sú siete proti hmyzu. Viete však, ako sa v nich vyznať?

Ponuka sietí proti hmyzu je naozaj veľmi bohatá, čo znamená, že sa vôbec nemusíte obávať toho, že by ste na nejaký otvor vo vašom byte nezohnali „tú pravú“. Poznáme niekoľko základných typov, a to pevné sieťky na okná, pántové, rolovacie a posuvné. Samostatnou kategóriou sú plisé siete.

Najobľúbenejšie sú pevné siete

Začneme tými, ktoré sú najmenej finančne náročné, a teda i najpoužívanejšie – pevné siete. Už ich názov nám napovedá, že sa s nimi nedá manipulovať, a preto sa hodia hlavne na okná. Ich rám býva zvyčajne vyrobený z hliníkového profilu, ktorého najväčšou výhodou je dlhá životnosť. Pevné siete sa montujú zvnútra, a to bez potreby vŕtania do okenného rámu, pretože sa uchytia pomocou otočných či pružinových držiakov. S jednoduchou konštrukciou teda ruka v ruke kráča i jednoduchá údržba. Sieť stačí povysávať či pretrieť vlhkou handričkou a rám ľahko vyčistíte zmesou vody a saponátu.

Pántové siete sú vhodné na dvere

Ďalším veľmi obľúbeným variantom sú pántové sieťky, ktoré svoje uplatnenie nájdu najmä pri dverách na terasu či balkón. Na rozdiel od pevných sietí sa montujú zvonku. Nemusíte sa vôbec obávať, že sa budú samovoľne otvárať, pretože ich zabezpečenie je vyriešené magnetom na ráme dverí. Ani pri pántových sieťkach sa veľa nenarobíte, pretože ich údržba je rovnako nenáročná ako pri pevných.

Pre nerozhodných

Ak nechcete mať sieť na dverách alebo na okne stále, výborným riešením pre vás budú rolovacie siete. Ich charakteristickou črtou je samonavíjacia súprava, ktorej konštrukcia je zvyčajne vyrobená z hliníka. Sieťovina sa pohybuje po vodiacich lištách. Vôbec sa nemusíte obávať toho, že by sa cez špáry na boku dostal dotieravý hmyz do bytu, pretože mu v tom zabránia tesniace kefy. Ich ovládanie je úplne jednoduché – presne také ako pri roletách.

Siete proti hmyzu v znamení elegancie

Pre tých náročnejších je tu veľmi elegantná alternatíva v podobe posuvných sietí na dvere. Tvorené sú dverovým krídlom so sieťovinou, ktoré sa pohybuje buď pomocou koliesok, alebo po koľajniciach. Všeobecne možno povedať, že manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá a najmä tichá. Tesnenie v podobe kefiek je umiestnené aj v drážke profilu, takže sa vám do bytu nedostane ani malinká muška. Posuvné sieťky sú vhodné najmä na francúzske okná či terasové dvere.

Plisovaná sieť nájde svoje využitie na dverách

Najnovším prírastkom do rodiny sietí proti hmyzu sú plisované siete. Okrem toho, že maximálne spĺňajú svoj účel, môžu byť aj veľmi peknou dekoráciou vášho exteriéru. Výhodou je jednoduché ovládanie a vďaka bezpružinovej konštrukcii je aj jej posúvanie plynulé. Môžete ju použiť na akýkoľvek typ dverového otvoru, či už balkónu, terasy, či zimnej záhrady, sú vhodné aj pre väčšie rozmery otvorov.

Vyberte si tú pravú a dotieravého hmyzu sa zbavte raz a navždy. My vám v tom veľmi radi pomôžeme a už teraz si môžete požiadať o nezáväzné nacenenie našich produktov.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!