6 TOP fasád pre váš rodinný dom

Rekonštrukcia domu je vzrušujúcim obdobím a fasády bývajú poslednou čerešničkou na tejto torte. Ak ste už venovali toľko času a peňazí do technického vylepšenia domu, bola by škoda vynechať estetickú stránku. Preto sme pre vás pripravili článok, v ktorom nájdete tipy na materiály fasád a možnosti, ktoré sa vám ponúkajú. Nebojte sa mať odvážne predstavy – dnes už nie je problém dať exteriéru svojho domu moderného a jedinečného ducha.

Tehlový obklad je stále in

Tehla je nielen pekná, ale má aj super izolačné vlastnosti a je odolná voči počasiu a nečistotám. Bude preto vyzerať super aj o niekoľko desiatok rokov. Samozrejme, ak bude realizácia kvalitná. Pri výbere tehlových obkladov by vás mala zaujímať nasiakavosť, aby ste tomu prispôsobili výber správnej malty.

Dom s tehlickovym obkladom

Nesmrteľné drevo

Fasády z dreva dávajú stavbe moderný škandinávsky ráz a vôbec nie sú len záležitosťou drevostavieb. Drevom môžete obložiť akúkoľvek murovanú stavbu. Hodí sa aj do drsnejšieho podnebia, kedy je lepšie zvoliť odolné drevo z exotických stromov, prípadne severských druhov ihličnanov. Drevené obklady sú odvetrávané, takže nedôjde k hnilobe. Ešte odolnejšie je termodrevo, ktoré sa vyrába z reziva špeciálnym spôsobom. Nebojte sa ani toho, že vám s takýmto domom nebude ladiť garážová brána. V súčasnosti už existujú rôzne povrchové úpravy na garážové brány, okrem iného aj imitácie dreva.

Magický kameň

Kamenné obklady podobne ako tehla patria medzi trvácne a pekné riešenia fasád. V poslednom období sú moderné fasády s obložením len okolo okien alebo určitých častí na fasáde. V spojení s jednoduchou omietkou ide o riešenie na dlhé roky, v prípade že si kameňom obložíte celú plochu, má tiež výborné izolačné vlastnosti, ktoré oceníte najmä počas sparného leta. Za nevýhodu sa však dá považovať vyššia cena.

Oblečte svoj dom do hliníka

Možno to znie príliš industriálne v spojení s rodinným domom, no hliníkové obklady môžu byť nielen praktické, ale aj veľmi vkusné. Výhodou je ich bezúdržbovosť, dobré izolačné schopnosti, dokážu steny dobre odvetrávať, nehrozí teda ich vlhnutie. A čo viac, dajú sa pekne skombinovať v rôznych farbách. Výborne s hlinikom ladia napríklad aj exteriérové žalúzie z hliníka, prípadne ak je garáž súčasťou domu, sekciová garážová brána výborne zapadá do takéhoto konceptu.

Ak nie drevo, tak imitácia dreva

Takzvaný kompozit je výbornou možnosťou pre tých z vás, ktorí sa obávajú vyblednutia a zmeny vzhľadu drevených obkladov po určitom čase. Drevená múčka a plast sú materiály, z ktorých takéto obloženia pozostávajú a odolnosť je vysoká. Napríklad im neublíži ani dlhotrvajúca vlhkosť, tiež sú tvarovo a farebne stále.

Samočistiace omietky sú mimoriadne praktické

Napovedá to už ich názov. Bežné akrylátové, alebo silikátové omietky sa pasujú s rizikom rýchleho znečistenia, nasiaknutia vodou alebo vysokej údržbovosti. No takzvané nanočasticové omietky majú vďaka zloženiu schopnosť zabrániť nečistotám a vlhkosti preniknúť hlboko do pórov, a prípadné zachytenie nečistôt je len povrchové. Vďaka následnému pôsobeniu vetra sa tak dokážu samé očistiť. Samozrejme, ide už o nákladnejšiu technológiu, ktorá ale stojí za to.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


error: Upozornenie: Obsah je chránený proti stiahnutiu!
Added to wishlist!