Preskočiť na menu

5 vlastností markízy, ktoré vás presvedčia o jej inteligencii

Niet divu, že sa čím ďalej viac ľudí pri výbere tienenia na terasy rozhoduje práve pre markízy. Oproti pevným strechám, altánkom a iným alternatívam markízy vynikajú kvalitami, ktorým sa dá konkurovať len ťažko. V dnešnom článku sme pre vás vybrali 5 výhod, vďaka ktorým patria markízy medzi top tienenia balkónov a terás.

Markíza

1. Moderné a inovatívne

Nemôžeme tvrdiť, že by sa strechy a altánky v priebehu posledných rokov výrazne nemodernizovali, no markízy sú inovované priam raketovou rýchlosťou. Začínali ako obyčajné tienidlá, neskôr sa dali vysúvať a dnes ich nájdete v stovkách materiálových vyhotovení a s rôznymi funkciami. Ktovie, možno nám o pár rokov pri posedení na terase aj uvaria kávu.

2. Adaptácia na vplyvy počasia

Markízy sú v súčasnosti inteligentné. Prečo? Ak sa náhle zmení počasie a mohlo by ohroziť jej „život" (napríklad krúpy alebo silný vietor), markíza sa sama zatiahne a minimalizuje tak riziko poškodenia. Vy sa o ňu nemusíte báť ani v prípade, že ste odišli na dovolenku a zabudli ste ju zatiahnuť.

Markíza patrí k letu

3. Bez nutnosti demontáže

Moderné markízy nemusíte stále demontovať a schovávať do garáže. Pokojne ich môžete nechať nahodené aj v prípade, že sa dlhšie nepoužívajú. Aj keď je markíza zatiahnutá, nepôsobí rušivo a nemusíte sa báť nejakého nevysvetliteľného poškodenia alebo opotrebenia.

4. Široká paleta vyhotovení

Všetky možné farby, materiály a tvary. Markízu si môžete namontovať takmer všade. Zároveň si môžete vybrať markízu podľa typu vysúvania - výsuvnú, výklopnú alebo fasádnu.

5. Komfort pri manipulácii

Moderné markízy nemusíte ovládať kľukou a namáhať sa pri každom jednom vysúvaní. Jednoduché ovládanie vám zabezpečia šikovné diaľkové ovládače.

Vyberte si novú markízu ešte dnes a vyšperkujte váš balkón alebo terasu. Leto je v plnom prúde, prečo ho nestráviť na čerstvom vzduchu v pohodlí domova? Ak máte nejaké otázky alebo potrebujete poradiť s výberom, neváhajte nás kontaktovať .

Klikni pre zaslanie nezáväzného dopytu