Preskočiť na menu

5 tipov na ochranu firemného skladu pred vykradnutím

Ako podnikateľ ste si prešli mnohými problémami, aby ste sa dopracovali k úspešnému biznisu a preto si zrejme uvedomujete hodnotu celého firemného majetku. Ak využívate veľké skladové priestory, bolo by riskantné nevybaviť ich aj dostatočnou ochranou pred vykradnutím. Máme pre vás súhrn najdôležitejších tipov, ako spoľahlivo chrániť firemný majetok.

Priemyselná garážová brána 

 

1. Majte oči všade - vybavte sklad kamerami

Monitorovať môžete tak vonkajšie, ako aj vnútorné priestory. Pri montáži kamier musí byť vždy na viditeľných miestach umiestnená informácia o monitorovaní priestoru kamerami a nahraté zábery sa musia priebežne likvidovať, avšak i tak to stojí za istotu, že v prípade zločinu ich polícia dokáže zužitkovať na vypátranie zlodejov.

 

Vybrať si môžete analógový, alebo digitálny kamerový systém. V prípade digitálneho ide o finančne náročnejšie riešenie, ale výstup z neho je omnoho kvalitnejší. Pamätajte na to, že kamerové systémy môžu montovať iba certifikované firmy.

2. Využite elektrický zabezpečovací systém

Detektory, alarmy a hlásiče v celom sklade či firme tvoria sieť, ktorá v prípade narušenia nepovolanou osobou informuje vás i políciu. Takéto prvky sa dajú namontovať na rôznych úrovniach podľa toho, čo potrebujete chrániť. Fungujú pomocou vzdialeného prístupu a môžete ich ovládať zo svojho telefónu.

3. Využívajte garážové brány  so zabezpečením

Kvalitná priemyselná garážová brána  je alfou a omegou každého firemného skladu. Takéto brány sú zostrojené špeciálne pre účely zabezpečenia skladu. Sekciové garážové brány  do skladu majú zväčša integrované bezpečnostné prvky, fungujú automaticky a sú dimenzované tak, aby vydržali aspoň 20 tisíc cyklov.

 

 

4. Myslite aj na zabezpečenie pred požiarom či nehodou

Aj bez pričinenia ľudskej ruky môže dôjsť v sklade k neočakávanému incidentu, ktorý by vás mohol stáť desiatky tisíc eur. Celú halu preto vybavte požiarnymi detektormi a hlásičmi, najlepšie aj s automatickým vyslaním zásahovej jednotky.

5. Investujte do zamestnanca

Doterajšie tipy boli skôr o technickom vybavení. Pri naozaj veľkých skladoch môžete skombinovať všetky systémy naraz, ale ani to nemusí stačiť, ak váš sklad navštívia "profesionáli", prípadne v ňom vznikne požiar alebo iná katastrofa. Preto posledný tip je o starom osvedčenom riešení - najmite si vrátnika.

 

Vieme, že ľudský faktor môže niekedy sklamať, avšak investícia do skúseného ochrankára je niekedy na nezaplatenie. Je to primárne preto, že už len prítomnosť reálneho človeka na pozemku pôsobí na zlodejov odstrašujúco. Navyše v prípade požiaru alebo nečakanej udalosti môže zasiahnuť hneď a zamedziť tak väčším škodám.