5 tipov, ktoré vás budú zaujímať, ak je vašou voľbou sekciová garážová brána

Zamilovali ste sa do sekciovej garážovej brány? Ten pocit dobre poznáme. Keď si pozriete, aké má sekciová garážová brána recenzie na internete medzi ľuďmi, pochopíte, že vedie v rebríčku obľúbenosti. Je cenovo dostupná, praktická, má skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, šetrí priestor a navyše je odolná a nepotrebuje prakticky žiaden servis. Je tu však pár detailov, na ktoré treba myslieť skôr, než si ju objednáte. Zhrnuli sme ich v nasledujúcich tipoch.

Sekciova brana

Skontrolujte, či máte voľný priestor na strope v blízkosti otvoru garáže

Sekciové garážové brány sú nesmierne praktické, hodia sa do akejkoľvek garáže a nepotrebujú ani rovný priestor pred ňou, ako potrebuje klasická krídlová garážová brána. Majú len jednu požiadavku na priestor. Vodiace koľajnice, na ktoré sa navíjajú prepojené sekcie, bývajú upevnené na strope a ten by mal byť teda bez akýchkoľvek prekážok.

Dokončite podlahu v garáži na finálnu výšku

Garážová brána by sa mala montovať už pri dokončenej podlahe, to znamená, až pri definitívne položenej podlahovej krytine. Do úvahy pri meraní sa berú konečné rozmery otvoru, ktoré sa už neplánujú meniť.

Pripravte správne otvor na nasadenie garážovej brány

Aj samotný stavebný otvor musí byť na nasadenie garážovej brány pripravený. Okraje by mali byť začistené a pravouhlé. Samozrejme isté odchýlky sú prípustné, ale len do 5 milimetrov na meter dĺžky stavebného otvoru. Od dôslednej prípravy závisí rýchlosť montáže a tiež chod garážovej brány.

Myslite na pripojenie pohonu brány do elektriny

Želáte si manuálnu alebo automatickú bránu? Pri druhej možnosti nezabúdajte na to, že pohon brány bude potrebovať pripojenie do elektrickej siete. Vedľa otvoru garáže by preto mala byť dostupná elektrická zásuvka.

Premyslite si vopred, aké chcete prechodové dvere

Dvere integrované v garážovej bráne sú super, pretože cez ne môžete jednoducho prejsť do garáže, keď si čosi potrebujete vziať, a nemusíte dvíhať celú bránu. Ale určité obmedzenie platí pri menších bránach. Ak ste “obor”, ktorý potrebuje vysoké prechodové dvere, no pritom máte maličkú bránu, mohli by nastať problémy s celistvosťou brány. Preto sa pri umiestnení klasických dvojmetrových dverí vyžaduje výška brány aspoň 220 centimetrov.

S takouto prípravou vás bude kvalitná garážová brána od Lamelland tešiť nie roky, ale dlhé desaťročia.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!