Preskočiť na menu

5 skvelých výhod lamelových dverí

Drevené dvere v interiéri sú klasikou. Existujú však aj iné možnosti, za ktoré môžete drevené dvere vymeniť. Jednou z nich sú lamelové dvere. Ľudia ich možno vnímajú ako menej kvalitné, no nie je na to dôvod. Dokonca majú veľa výhod, s ktorými by ste nerátali.

1. Získate s nimi priestor navyše

Vo väčšine prípadov sa stretáme s lamelovými dverami v malých bytoch. Má to svoje opodstatnenie, pretože ich konštrukcia nezaberá veľa miesta. Klasické dvere otvárate do priestoru, no lamelové dvere zhrniete nabok, a tak vám nezavadzajú.

2. Aj susedia ocenia vaše lamelové dvere

Montáž lamelových dverí je jednoduchá, rýchla a čo poteší aj vašich susedov je, že nepotrebujete na to žiadnu vŕtačku. Nemusíte sa teda báť nahnevaných susedov, ktorí by sa na hluk vŕtačky hnevali. Montáž zvládne každý kutil, stačí vám návod a dvere namontujete aj sami. Môžete ich pripevniť na akúkoľvek zárubňu.

3. Odolávajú vlhkosti

Dvere sa vyrábajú z kvalitného plastového materiálu, ktorý nestráca farbu a odoláva vlhkosti. Ich životnosť predĺži aj kvalitný spoj medzi jednotlivými lamelami, ktoré sa pohybujú po jazdcoch na hornom profile dverí.

4. Veľkosť, ktorá sadne šírke dverí

Lamelové dvere si objednáte podľa rozmerov, ktoré potrebujete. Výhodou je, že si dĺžku lamiel môžete upraviť skrátením. Šírku si taktiež dokážete prispôsobiť jednoduchým zarezaním. Či budú mať dvere ľavé alebo pravé zatváranie je na vašom rozhodnutí. Dokonca si môžete zadovážiť jednokrídlový alebo dvojkrídlový typ dverí.

5. Dizajn plný možností

Výber lamelových dverí si naozaj užijete. Máte možnosť zvoliť si farieb z rôznych odtieňov alebo imitácie dreva. Všetky plastové komponenty sa taktiež dajú prispôsobiť farbe lamiel. Okrem toho môžete mať na dverách bezpečné plastové okienka v priehľadnom alebo dymovom prevedení. Na dvere sa dá nainštalovať aj uzamykateľný zámok s guľou v rôznych farbách a s modernými vzormi.

Kvalitné lamelové dvere nájdete v Lamellande. U nás sa nachádza široký sortiment dverí, z ktorého je čo vyberať. Hotové lamelové dvere si môžete pozrieť v našej fotogalérii , radi vám pomôžeme s ich výberom.