5 rozdielov medzi vnútornými a vonkajšími hliníkovými žalúziami. Sú dôležité?

Rozhodujete sa, ktorý typ žalúzií vám sadne na dom či byt ako uliaty? Prinášame vám 5 najdôležitejších rozdielov medzi vnútornými a vonkajšími hliníkovými žalúziami.

Vonkajšie žalúzie vám pomôžu ušetriť na klimatizácii

Keďže sa vonkajšie žalúzie nachádzajú pred oknom, v letných mesiacoch odrážajú a takmer úplne izolujú slnečné lúče. Vďaka tomu budete mať vo vašom príbytku príjemnejšie teploty a nebudete musieť klimatizáciu či ventilátor žmýkať na maximum.

Vonkajšie žalúzie oceníte aj v zimných mesiacoch

Za reč stojí aj ochrana počas zimy. Únik tepla cez vaše okná môžete zredukovať, ak na noc zatiahnete svoje vonkajšie žalúzie. V zime nie je ničím výnimočným ani snehová búrka, kedy tiež oceníte ochranu okna v podobe vonkajších žalúzií. Ak vonku zúri studená, ale slnečná zima, jednoducho otvoríte lamely a necháte si slnkom vyhriať dom.

Vďaka vonkajším žalúziám sa vyspíte do ružova

Máte radi pri spánku úplnú tmu alebo sa radi zobúdzate s východom slnka? Vonkajšie žalúzie vyhovejú v tomto smere snáď každému. Ich výhodou je možnosť úplného zatmenia okna. Nakláňaním lamiel môžete pohodlne regulovať množstvo svetla počas celého dňa.

Jednoduchá údržba a inštalácia vnútorných žalúzií

Vnútorné žalúzie sa vyznačujú veľmi jednoduchou údržbou. V tomto smere sú naozaj nenáročné. Stačí ich raz za čas prebehnúť prachovkou a opäť vyzerajú ako nové. Výhodou je tiež jednoduchá inštalácia. Vnútorné žalúzie je možné bez problémov umiestniť na plastové, drevené aj hliníkové okná.

Vnútorné žalúzie sú lacnejšie ale náchylnejšie na poškodenie

Cena je častokrát dôležitým faktorom pri rozhodovaní. Vnútorné žalúzie sú lacnejšie, ale majú aj zopár nevýhod oproti vonkajším žalúziám. Jednou z nevýhod je aj náchylnosť k poškodeniu. Keďže sa nachádzajú vnútri, ich konštrukcia je menej robustná, a tým pádom aj náchylnejšia na poškodenie.

Keď sa vás zima opýta, čo ste robili v lete, odpovedzte: žalúzie!

Nečakajte zbytočne s inštaláciou žalúzií na neskoršie mesiace. Ako už viete, žalúzie sa oplatí mať v každom ročnom období. Spoločnosť Lamelland vám ponúka najpopulárnejšie a najkvalitnejšie typy vonkajších žalúzií: Z 90, C 80 a Ext 50. Tiež si môžete vybrať zo širokej ponuky horizontálnych hliníkových, vertikálnych alebo drevených žalúzií.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!