Preskočiť na menu

5 praktických tipov, ktoré vám vonku i vo vnútri ušetria miesto

Poznáte ten nepríjemný pocit stiesnenosti a nedostatku miesta? Našťastie, je plno nápadov, ktoré vám ho rýchlo vezmú. Nech sa páči, tu je 6 z nich, ktoré vám doprajú viac miesta.

1. Televízia na povel

Televízor nejaké to miesto zaberie. Kto však povedal, že keď ho večer dopozeráte, nemôžete ho „vypnúť" aj z priestoru. Existuje na to zdvíhací systém, ktorý sa zabuduje do skrinky, kam sa televízor schová. Na povel alebo lepšie povedané pomocou ovládača ho po dopozeraní zastrčíte tak, aby po ňom nebolo ani stopy.

Ako schovať televíziu

2. Úspora aj okrasa v podobe lamelových dvier

Lamelové dvere sa posúvajú do strany, a preto sú vhodné všade tam, kde potrebujete priestor navyše. Okrem priestorovej úspory majú niekoľko ďalších skvelých výhod. Ich krásne vzory vám môžu skrášliť bývanie na stovky spôsobov! Dajú sa tiež uzamykať, takže sa nemusíte obávať ohrozenia súkromia. Vďaka tomu, že ich plastové komponenty dobre odolávajú vlhkosti, hodia sa aj do kúpeľne.

3. Rolovacie garážové brány

Dnes sú časté sekciové garážové brány, ktoré dobre izolujú, majú tichý a plynulý chod a dlhú životnosť. Ich nevýhodou je, že znižujú strop a bočné steny o svoj mechanizmus. Alternatívou, na ktorú netreba v garáži zvlášť priestor , je rolovacia garážová brána.

4. Schody ako úložisko vecí

Potrebujete nápad, ako ozvláštniť schody? Využite ich na zásuvky, do ktorých uskladníte sezónne oblečenie alebo nepotrebné veci. Získate dva v jednom, interiérovú vychytávku a aj poriadok. Ďalšími z možností je spraviť si pod schodami skrinky alebo jednoduchú pracovňu so základným vybavením.

Schody môžu slúžiť aj ako úložný priestor

5. Posteľ „vo vzduchu”

Nemusíte ani lietať v oblakoch, aby ste snívali. S touto posteľou máte na dosah všetky svoje priania.

Závesná posteľ

Zdroje fotiek: https://estilo.catracalivre.com.br/casa/23-ideias-para-transformar-pequeno-espaco-em-um-ambiente-funcional/

http://www.livinginashoebox.com/10-great-space-saving-beds/