Preskočiť na menu

5 podobností balkónovej markízy s ideálnou ženou

Pomysleli by ste si, že vlastnosti tieniacej techniky môžu byť podobné tým ženským? Ukážeme vám 5 dôvodov, prečo je markíza neodolateľnou spoločníčkou pri kávičke na balkóne.

Nikdy vás neobmedzuje

Presne tak. Ideálna žena muža neobmedzuje a takisto aj markíza v lete chráni pred slnečnými lúčmi, ale nebráni vášmu výhľadu z balkóna. A v zime ju zase nie je potrebné demontovať, môže ostať pripevnená na pôvodnom mieste na balkóne.

Výsuvná markíza na balkóneJe inteligentná

Blížia sa teplé letné dni a s nimi sa aj my viac zdržiavame na čerstvom vzduchu. Ranná kávička na balkóne alebo poobedné posedenie a vychutnávanie si prvých slnečných lúčov je príjemným spestrením po chladných dňoch.

Vaša spoločníčka markíza to vie a podľa aktuálneho počasia sama vyhodnotí, kedy je potrebná a kedy nie. Stačí, aby ste pri motorovom diaľkovom ovládaní zapli automatizáciu a ona sa podľa počasia buď „zapne", alebo „vypne".

Nestojí vás veľa peňazí

Ani ideálna markíza, ani žena nie sú márnotratné. Na balkón sa hodí buď pergola, alebo markíza, pričom každá má svoje plusy a mínusy, čo môže spôsobovať rozdiely v cene. Napríklad oproti pergole je investícia do tienenia markízou nižšia. Pergoly môžu stáť samostatne a vytvárať ucelený altánok s popínavými rastlinami alebo inými doplnkami. Ich konštrukcia je stabilnejšia a aj zhotovenie zaberie viac času.

Má vynikajúci vkus a nebojí sa experimentovať

O tom, že markízy môžu mať výborný vkus, vás hneď presvedčíme. Máte postavený dom, ale niečím by ho bolo fajn ozvláštniť. Ak váhate kvôli tomu, že neviete, aká farba by najlepšie pasovala do architektúry domu, použite náš online dizajnér markíz , pri ktorom si môžete vyskúšať meniť farby, tvar a skúšať aj také prevedenia, na aké by ste si inokedy netrúfli.

Cítite sa s ňou bezpečne a komfortne

Vždy si vyberiete takú ženu, s ktorou sa budete cítiť v bezpečí a pohodlí. Čo sa týka markíz, kúpte si výsuvnú, ktorá vďaka svojej ľahkej a stabilnej konštrukcii odolá slnku a slabšiemu dažďu, alebo výklopnú markízu, ktorá takisto zvládne slnečné žiarenie a niektoré druhy aj náročnejšie klimatické podmienky. Výsuvná markíza sa najčastejšie ovláda manuálne a môže tieniť aj prednú stranu. Oba typy je možné ovládať komfortne elektronicky.

Chceli by ste aj vy takúto markízu na balkóne? Zaobstarajte si ju z Lamelland.sk a tú kávičku si dajte so svojou vlastnou ideálnou ženou. Spríjemnite si spoločné chvíle na terase vhodným tienením.