Preskočiť na menu

5 mýtov o lamelových dverách

Kritici lamelových dvier si radi nájdu veľa dôvodov, prečo si ich nekúpiť alebo neodporučiť známym. My ale poznáme niekoľko výhod, ktoré hovoria o tom, že lamelové dvere môžu pekné, praktické a kvalitné.

1. Sú nekvalitné

S kvalitou je to pri lamelových dverách presne tak ako s iným nábytkom. Ak si kúpite dvere neznačkového predajcu za pár eur, nemôžete čakať zázraky. No známy predajcovia, ktorí si dajú záležať na kvalite, vám ponúknu presne to, čo potrebujete.

Aj my v Lamellande prihliadame na to, aby boli lamelové dvere určené pre časté používanie, vyrobené z kvalitného materiálu a spĺňali vám bezproblémovú službu dlhé roky. Pri kúpe sa teda pýtajte na všetky materiály, z ktorých boli dvere vyrobené.

2. Sú nepraktické

Práve naopak! V malých bytíkoch vám ušetria priestor. Dvere nezasahujú do priestoru. Pohybujú sa iba doľava a doprava. Za dverami teda získate ďalší priestor navyše a môžete tam mať umiestnený nábytok. Ich otváranie je jednoduché a zvládnu ho aj deti.

3. Nedajú sa uzamykať

Ak si myslíte, že lamelové dvere vám nedoprajú súkromie, mýlite sa. Môžete ich kedykoľvek zamknúť. Nemajú kľučku ale ozdobnú guľu, ktorá svojou veľkosťou nijako nezasahuje do priestoru. Samozrejme, môžete si kúpiť aj model bez uzamykania, ak ho na dverách mať nepotrebujete. Vtedy vám na dverách stačí madlo na pohodlné otváranie do strán.

4. Neodolajú vlhkosti

Hlúposť...môžete si ich nainštalovať do kúpeľne a z vysokej vlhkosti strach mať nemusíte. Dvere sú na to prispôsobené. Kvalitný plastový materiál odoláva vlhkosti a nestráca farbu.

5. Majú zastaraný dizajn

Lamelové dvere idú s dobou a určite nemajú zastaraný dizajn. Môžete si ich kúpiť v rôznych farbách a odtieňoch, bez okienok alebo s okienkami v zaujímavom prevedení. Sklo môže byť číre, dymové, so vzorom, ale aj biele. Nové moderné vzory a farby potešia vaše oči a prinesú do vášho bývania nový nadhľad.

Lamelland vám rád pomôže pri výbere lamelových dvier. Môžete nás kedykoľvek kontaktovať alebo navštíviť priamo v našej predajni.