Preskočiť na menu

5 dôvodov, prečo sa vám neoplatí kúpiť najlacnejšie vertikálne žalúzie

Rozmýšľate nad kúpou vertikálnych žalúzii, no neviete si vybrať zo širokej ponuky na internete? Pripravili sme pre vás päť dôvodov, prečo sa neoplatí kupovať tie najlacnejšie vertikálne žalúzie na trhu.


Vertikálna žalúzia

Ako vybrať vertikálne žalúzie?

Internet má jednu veľkú výhodu. Priamo z domova si môžete jednoducho porovnať ceny v rôznych internetových obchodoch, vybrať si podľa rôznych parametrov a rozhodnúť sa, ktorý výrobok si chcete kúpiť. Navyše si to môžete rozmyslieť jediným kliknutím a celý nákup nechať na neskôr.

V prípade vertikálnych žalúzii však nastáva problém. Na prvý pohľad rovnaké výrobky majú na rôznych webových stránkach úplne odlišné ceny. Aký je medzi nimi teda rozdiel, keď na pohľad vyzerajú takmer identicky, no ceny sa závratne líšia? My poznáme pár dôvodov, prečo to tak je, čítajte ďalej:

  1. Cena žalúzií ide často na úkor ich kvality.
  2. Žalúzie sú z materiálu, ktorý sa rýchlo opotrebuje.
  3. Majú skryté vyššie poplatky za dopravu a montáž.
  4. V prípade poškodenia zaplatíte viac za náhradné diely.
  5. Lacné prevedenia majú obmedzené možnosti úpravy, ako sú farebné prevedenia či prispôsobenie na mieru.

Nesporné výhody vertikálnych žalúzií oproti horizontálnym spôsobili (ako napríklad jednoduchšie čistenie od prachu) na trhu fenomén lacných výrobkov, ktoré vyzerajú navlas rovnako. Ako sa v nich teda vyznať a svoju kúpu neskôr neoľutovať?

Aké sú výhody vertikálnych žalúzií?

  • Vertikálne žalúzie sú ideálne na zatienenie väčších sklenených plôch, ako sú kancelárie či zimné záhrady.
  • Tiež s nimi môžete šikovne rozdeliť dve miestnosti, napríklad v detskej izbe. V prípade, že zvolíte kvalitné materiály, vertikálne žalúzie vám vydržia dlhé roky.
  • Vertikálne žalúzie môžu byť namontované aj do stropu či na stenu a sú široko prispôsobiteľné na mieru.
  • Oproti horizontálnym sa jednoduchšie čistia a usadzuje sa na nich oveľa menej prachu, tým, že sú vertikálne.
  • Vertikálne žalúzie od Lamelland.sk sú široko prispôsobiteľné, či už farebne, priestorovo, alebo materiálovo. Môžete si teda vybrať farbu a typ látky, ktorá sa najviac hodí do priestoru, kde budú namontované.

Prečo by ste mali investovať do kvalitnejších vertikálnych žalúzií? Pri lacných prevedeniach ide často cena na úkor kvality. Lacné vertikálne žalúzie sú často z menej kvalitných plastových komponentov, ktoré sa rýchlo opotrebujú. Ak ste si niekedy doma skúšali rozoberať mechanizmus akýchkoľvek žalúzií, určite ste aj vy prišli na to, že ide o celkom komplikovaný systém jednotlivých dielikov z PVC a laniek, ktoré sa spolu starajú o to, aby vaše žalúzie perfektne fungovali. Stačí jediná prasklina, či pretrhnuté lanko alebo ovládacia retiazka a celý mechanizmus prestane fungovať.

Vertikálna žalúzia

Ďalším dôvodom, prečo sa oplatí investovať do kvality je ten, že lacné žalúzie v skutočnosti až také lacné nie sú. Nižšia cena síce naláka nových zákazníkov na kúpu, no v konečnom dôsledku zaplatia oveľa viac sa dopravu a montáž či náhradné diely v prípade poškodenia, než by zaplatili inde. Starostlivo si teda skontrolujte ostatné poplatky, ktoré vyplývajú z kúpy nových vertikálnych žalúzií, ako je montáž, dovoz, servis a náhradné diely.

A predsa len, všetci vieme, že lacné veci nie sú kvalitné. Odporúčame vám kúpiť dobré vertikálne žalúzie z kvalitných materiálov, ktoré vám vydržia viac ako iba jednu sezónu. V konečnom dôsledku zaplatíte menej, ako by ste si mali každý druhý rok kupovať nové žalúzie, alebo dávali opravovať vaše staré. Pri kúpe nových vertikálnych žalúzií sa preto zamerajte na tieto tri hlavné veci: kvalitu materiálov z ktorých sú vyrobené, možnosť servisu za rozumné ceny, a samozrejme cenu, ktorá by nemala byť podozrivo nízka.

Klikni pre odoslanie nezáväzného dopytu