4 pozoruhodné vlastnosti výsuvnej markízy

Ak máte rozostavaný dom alebo sa na nové bývanie ešte len pripravujete, určite uvažujete aj o vhodnom tienení. Čas letí a zo zimy nás veľakrát prebudí až dátum v kalendári. Jedným z horúcich kandidátov je aj výsuvná markíza, ktorá má veľa iných výhod ako len to, že chráni pre teplom a skrášľuje dom.

Markízy na terasy, balkóny alebo do záhrad by vás mali chrániť pred horúčavami, pred pohľadmi susedov a zároveň vám esteticky doladiť okolie a architektúru domu. Ich konštrukcie sú väčšinou vyrobené zo zliatiny hliníka a ako povrch sa používajú umelé látky – napríklad polyester.

To je základ, ktorý vieme, takpovediac, všetci. Sú to však ich jediné výhody alebo sa za nimi skrýva ešte niečo viac?

# Bojuje za nižšie účty

Teplo, ktoré sa násilne vtláča do bytu, musí byť zachytené zvonka. Vonkajšie markízy vedia zachytiť až do 80 % tepla ešte predtým, ako dopadne na okno. Sedenie na terase sa v lete stane nočnou morou, ak vás nechráni prístrešok alebo markíza. No nielen to. Aj vaše účty sa stanú neznesiteľnými, ak budete chcieť klimatizovať veľký dom. Markíza je bojovníčkou za viac bubákov v peňaženke.

# Už nikdy sami

Keď je vonku 35 stupňov, zrazu sa všetci ako keby prepadnú pod zem. Vaši blízki zalezú dovnútra, všetko tvorstvo na zemi sa stane neviditeľným. Vaša túžba byť na vzduchu a užívať si pekné počasie zostane nenaplnená. Leto je predsa na to, aby sme sa pred ním neschovávali. Aj v tomto vám vie markíza pomôcť.

Tí, ktorí máte psov, veľmi dobre viete, aké utrpenie prežívajú pri súčasných letných teplotách. Keď terasu zatienite výsuvnou markízou, do peknému chládočku sa zakutre aj váš stvornohý chlpáč a vy pri popíjaní smoothie a užívaní si tepla už nikdy nezostanete sami.

# Pikošky z prvej ruky

Čo vám markíza na druhej strane v plnej kráse dopraje, je výhľad z okna. Záleží, samozrejme, na tom, čo vaša scenéria poskytuje. Ak sú to rozhádaní susedia, tak si radšej zaobstarajte markízu s výsuvom látky z predného profilu. Ak máte pred sebou pohľad na svoju záhradku s kvetmi, môžete sa pokojne naďalej kochať aj zvnútra.

# Umožní vám byť architektom bez talentu

Keď si kupujete do bytu podlahu alebo skrinky, vždy je dobré vidieť, ako to v skutočnosti do vášho bytu farebne zapadne. Jedna vec je približná predstava a druhá simulácia v reálnom programe.

Bez nutnosti niekam chodiť môžete vidieť farebnú škálu vášho domu – okien, fasády a markíz. V našom online dizajnéri si sami nakombinujete farby, ktoré sa vám páčia, alebo lepšie povedané, vyskúšate, čo sa vám k čomu hodí. Je to hravé až natoľko, že sa vám nebude chcieť s tým prestať.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!