3 tipy pre starostlivosť o drevené žalúzie

Prírodné materiály sa tešia čoraz väčšej obľube. Mať celý interiér z masívu je sen mnohých rodín, pretože skutočne, niet nad vôňu a príjemný pocit z dreva. Aj čo sa týka výdrže napríklad drevenej podlahy, ide o riešenie na desaťročia, pretože ju stačí len renovovať prebrúsením. Ako je to ale s drevenými žalúziami? Vydržia vôbec nejakú záťaž, ako sa o ne starať a čo určite nerobiť? Vďaka nasledujúcim tipom sa z nich budete môcť tešiť veľmi dlho.

Drevené žalúzie

Myslite na to, kam pôjdu

Mnohí sa pri uvažovaní nad drevenými žalúziami zamyslia, či nie sú náchylné na poškodenia z vlhkosti. Predpokladáme, že v bežných priestoroch nie je vlhkosť taká, aby to ohrozilo drevené žalúzie, no predsa len sa odporúča inštalovať ich skôr do izieb, nie do priestorov so zvýšenou vlhkosťou, ako sú kúpeľne. Prvým predpokladom dobrej starostlivosti je teda vybrať im vyhovujúci priestor.

Pozor na rosenie okien

Ak máte okná s dvojsklom, odporúčame dávať pozor na vlhkosť, ktorá sa môže kondenzovať na skle najmä v zimných mesiacoch. Deje sa to kvôli tepelnému mostu. Vlhkosť steká nadol, preto ak viete o tomto probléme, vždy drevené žalúzie trocha povytiahnite, aby neboli vystavené vode. Kondenzovanie vlhkosti vyžaduje aj každodenné dôsledné vetranie miestností.

Opatrne s čistením

Je jasné, že štandardne veľmi obľúbené a ekonomické vnútorné žalúzie z hliníka sú mimoriadne odolné a na ich čistenie si môžeme dovoliť použiť aj bežné dezinfekčné prípravky. Pri drevených žalúziách to neodporúčame, najmä je potrebné vyhnúť sa čistiacim prípravkom na báze rozpúšťadiel alebo riedidiel. Výbornou voľbou sú prípravky určené špeciálne na drevo.

Drevené žalúzie nevyžadujú extra manuál na čistenie: postačí vám klasická prachovka alebo mäkká antistatická utierka. Môžete ju aj jemne navlhčiť, nepreháňajte to však. Pri čistení lamiel a súčastí postupujte citlivo, aby ste si nepoškodili vodiace lanká.

Nemusíte sa báť, drevené žalúzie sú vyrobené tak, aby skutočne zniesli náročné požiadavky, najmä ostré slnko. Napriek tomu sa samozrejme môže stať aj to, že sa drevené žalúzie pokazia, či už to bude zničená lamela alebo vodiaci mechanizmus. V tomto prípade neodporúčame ich opravovať svojpomocne a radšej kontaktovať výrobcu. Náhradné diely v tomto prípade nejde zohnať tak jednoducho, ako pre horizontálne hliníkové žalúzie. A ak ste už investovali do tohto luxusného dizajnového prevedenia, bola by škoda to zhoršiť viac, než je nutné.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!