Preskočiť na menu

3 doplnky na okná, ktoré navodia sviatočný pocit. Nevynechajte plisé!

Na Vianoce si doprajeme viac. Nielen jedla, ale aj doplnkov a ozdôb. Chceme, aby to doma vyzeralo útulne a sviatočne. V tomto zámere vám určite pomôžu tieto tri perfektné veci. Pozrite si, čo zútulní vaše okná.

1. Vianočné záclony

S premenou svojho domova na sviatočné miesto sa dá skutočne vyhrať. Okrem obrusu s vianočnou tematikou, ozdôb, stromčeka a svetiel vyskúšajte zavesiť na okná inú záclonu. Nemusíte teraz bežať do obchodu a vymeniť ich v celom byte. Stačí, keď zmenu v podobe sobov alebo načerveno sfarbených prúžkov dáte na jedno okno.

Ak sa vám tradičné srdiečka a príliš „zaláskované" motívy zunovali, určite nájdete mnoho pekných a okrasných záclon, ktoré si vás získajú. Ako sa vraví, oči sú pohľadom do duše a okná zrkadlom domova - zveľaďte preto vaše okno krásnou záclonou s padajúcimi vločkami.

2. Plisé

Plisé je dnes stále neznámy pojem, ale zase u mnohých veľmi obľúbený. Ak ste o ňom ešte nepočuli, tak vám ho v skratke objasníme. Ide o naplisovanú látku, ktorá je podobná roletám. Teda funguje ako klasická roleta, ale máte pri nej na výber z množstva zaujímavých dizajnov.

Možno sa pýtate, či plisé dostať aj s vianočným motívom alebo prečo o ňom vlastne píšeme. Prezdobiť domácnosť do gýču asi nie je cieľom sviatkov a plisé vám naozaj vo sviatočnom šate nemôžeme ponúknuť. Na Vianoce, ale aj v iné obdobia roka vám však plisé svojimi hravými farbami spraví tú správnu atmosféru.

O plisé si viac prečítate v článku: Keď si okná žiadajú zmenu, zadovážte si plisé

3. Posuvná zástena z Japonska

Ak zostaneme pri doplnkoch, ktoré nielen tienia, ale aj vytvárajú okrasné prvky v domácnosti, môžeme pokračovať japonskou posuvnou zástenou. Nie je to obyčajná zástena. Používa sa na okná, ale aj v priestore na predelenie častí bytu. Podobne ako plisé je originálna pestrým dizajnom, a preto je skvelým doplnkom bytu na sviatočné obdobie.

Vaše okná dostanú úplne iný vzhľad vďaka rôznym farbám a tvarom motívov - stačí si len vybrať z odtieňa a vzoru.

Dekorácia okien v zimnom období môže byť o tradičnom kupovaní vencov či magických svetiel, ale aj o výzdobe okien famóznou posuvnou zástenou či plisé. Doprajte svojim okná niečo neštandardné, čo si možno počas roka len tak nekúpite.