Zútulnite si spálňu – 6 super tipov, ako na to

Keď si zariaďujeme domácnosť, spálňa často býva na chvoste záujmu. Väčšinou si dáme záležať na kvalitných matracoch, pretože dnes už málokto podceňuje ich vplyv na kvalitný spánok a zdravie celého tela. Ale inak je názor mnohých taký, že na atmosfére spálne nezáleží, lebo sa do nej chodíme len vyspať. Náš názor je však presne opačný: spálňa je miestom relaxu a trávime v nej zväčša aspoň tretinu dňa. Možno ste doteraz netušili, ako veľmi na vás vplýva prostredie tejto miestnosti.

Je preto dôležité zariadiť si ju tak, aby ste sa v nej cítili maximálne dobre. Ak cítite, že vo vašej spálni to nie je ono, ponúkame vám niekoľko užitočných tipov, ako z nej vytvoriť útulný oddychový kútik.

Moderna spalna so zrkadlom a bielymi zaluziami svetlo
 

Na farbách záleží

V spálni by bola škoda spoľahnúť sa len na nudné biele steny. Dajte im rozdielne odtiene, no vyberajte jemné a nevtieravé farby. Do spálne sa veľmi nehodia výrazné farebné steny, ostré farby majú tendenciu nabudzovať, no v spálni chceme dosiahnuť opačný efekt. Vsadiť samozrejme môžete aj na tapety. V súčasnosti je moderné mať vytapetovanú len jednu stenu. Prípadne si môžete vymaľovať steny v rôznych odtieňoch. Ideálne farby pre spálňu sú pastelová fialová alebo zelená, alebo béžové odtiene.

Dôležité je aj správne osvetlenie a tienenie

Svetlá majú obrovský podiel na vytvorení atmosféry určitej miestnosti. Zvoľte teplé tóny a okrem hlavného svetla majte aj doplnkové, samozrejmosťou sú nočné lampy, ale dobrým riešením môžu byť aj bodové svetlá nad posteľou, ktoré sa dajú podľa potreby stlmiť.

Aj tienenie dodá spálni iný vzhľad – vezmite si napríklad také látkové rolety, ktoré sú dnes omnoho modernejšieho vzhľadu než kedysi a môžete si ich zladiť či prispôsobiť. Jemný a decentný dizajn majú rolety Deň a Noc , ktoré si možno farebne zladiť. Ďalším skvelým prvkom na zatienenie okna sú japonské posuvné zásteny , ktoré začínajú byť čoraz populárnejšie. Tie môžete mať v nespočetných vzoroch a odtieňoch, stačí si správne vybrať. Ak chcete štýlové riešenie pre doplnenie dizajnu spálne, zvoliť môžete aj plisé žalúzie .

Pridajte prvky, ktoré ju zútulnia: mäkký koberec, vankúše či deky

Všetky tieto doplnky evokujú pocit tepla, príjemnej pohody a útulnosti. Samozrejme si dajte záležať aj na výbere správnych farieb, ideálne sú svetlejšie a neutrálne, ktoré majú tendenciu vyvolať pokoj a pohodu. Ale fantázii sa medze nekladú a doplnky si môžete zladiť podľa vlastného vkusu.

Okrem teplých materiálov sa môžete zamerať aj na skrášlenie stien obrazmi či plagátmi s motívmi, ktoré vás upokojujú. Samozrejme, police v spálni môžu byť miestom vašich spomienok, kam položíte rodinné fotografie, a spálňu tiež môžete vybaviť vhodnými rastlinami. Nepreháňajte to však, aby sa zo spálne nestal sklad vecí.moderna pohodlna postel v spalni s tienenim drevenymi zaluziami

Odstráňte zo spálne veci, ktoré do nej nepatria

Častou chybou je, že v spálni máme aj veci, ktoré sa inam nezmestili a tak sme ich skryli pred zrakom návštevníkov práve sem. Skúste im, aj keď sa to zdá nemožné, nájsť lepšie miesto. Medzi veci, ktoré by ste v spálni nemali mať, patrí aj sušiak na bielizeň alebo športová výbava.

Dajte si záležať na výbere postele

Samozrejme nejde len o matrace, ale o celkový vzhľad postele. Tá je primárnym prvkom izby a tak by mala lákať svojho majiteľa k odpočinku a tráveniu času. Zlaďte si ju s farbami stien, ideálne sú spracovania prírodných materiálov, ktoré pôsobia príjemne teplým dojmom. Posteľ by samozrejme mala byť prispôsobená vašim osobným parametrom, týka sa to najmä jej dĺžky a šírky.

Doplňte si dominantný relaxačný prvok

Čo tak napríklad dizajnové kreslo pri okne, v ktorom si budete môcť počas voľných večerov nerušene čítať? Takýto prvok môže byť zároveň výrazným, ale i pohodlným doplnkom, ktorý vás priam bude lákať, aby ste sa v ňom naladili na spánok a užili si atmosféru svojej spálne.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!