Zariaďte si dom v prírodných materiáloch – kde všade ich môžete použiť?

V uplynulých rokoch sa v interiérovom dizajne opäť dostali do módy prírodné materiály. Použitie prvkov z dreva, skla, prírodného kameňa, korku či terakoty a tiež látok z prírodných materiálov má totiž množstvo výhod. Ide o materiály ekologické, vyznačujúce sa čistotou a kvalitou, vďaka čomu dlho vydržia. Zároveň vedú nad syntetickými materiálmi aj vďaka svojim vlastnostiam, ktoré pomáhajú udržiavať zdravší život a zachovať tradičné teplo domova.

exkluzivne tienenie spalna

Drevené a kamené obklady

Drevo a kameň patria medzi základné prírodné materiály, ktoré sa dajú využiť už pri stavbe domu, ale aj pri rozmanitých prvkoch v interiéri. Drevo sa okrem nábytku výborne využíva na podlahy či súčasť kuchynských liniek, kameň je zasa typický pri obkladoch. Luxusným typom materiálov sú minerály ako mramor či achát, ktoré nachádzajú uplatnenie pri rôznych doplnkoch, ako súčasť stolíkov, pracovných dosiek alebo tiež podláh.

Sklo nielen v kúpeľni a drevené doplnky

Vďaka skleným zástenám a preskleným fasádam sa do interiéru dostane množstvo svetla. Sprchovacie kúty so sklenou zástenou pôsobia moderne a štýlovo, podobný efekt majú zásteny oddeľujúce jednotlivé priestory, napríklad kuchyňu od obývacej časti. Ak si potrpíte na prírodné materiály do posledného detailu, určite vás zaujmú drevené žalúzie , ktoré budú čerešničkou na torte vášho interiéru.

Látky zo stopercentne prírodných materiálov

Prírodné materiály môžete využiť aj pri látkach, ich vlastnosti oceníte napríklad v spálni. Posteľné obliečky a plachty z prírodného materiálu sú úplne iná káva, než často využívané polyesterové vlákna. Najmä v lete sú obliečky zo stopercentného hodvábu, ľanu alebo bavlny výborné z toho dôvodu, že príjemne chladia.
Zdravší spánok si môžete zabezpečiť s matracmi a vankúšmi z ďalších čoraz častejšie vyhľadávaných prírodných materiálov: bambusu, kaučuku alebo kokosu.
Pekným interiérovým doplnkom sú aj látkové rolety  Z bavlny alebo ľanu, alebo z bambusu. Okrem vizuálnej jedinečnosti sú aj ekologické. Rolety z bavlny a ľanu sú aj recyklovateľné.
Ak sú umiestnené z vonkajšej strany, lepšie chránia pred mechanickým poškodením a svetlo zachytávajú skôr.
Ak máte záujem o takýto exkluzívny typ tienenia, kontaktujte nás  a pripravíme vám individuálnu ponuku.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!