Toto sú farby roka 2021. Máte ich v interiéri aj vy?

Každoročne určujú významní dizajnéri a svetové spoločnosti vyrábajúce farby odtiene, ktoré budú dominovať nasledujúci rok. A to nielen v módnom, ale aj v interiérovom dizajne. Nie je tomu inak ani teraz, farby pre rok 2021 sú už určené. Možno ste ani nevedeli, že ich už doma máte. V prípade, že je interiérový dizajn vašim koníčkom a radi sa hráte s doplnkami, môžete ich zakomponovať do svojich domovov. A to napríklad aj v podobe plisé, alebo látkových žalúzií.

Neutrálne odtiene stále vedú

Farebné trendy pre každý rok už dlhodobo určuje napríklad spoločnosť Pantone, ktorá vlastní patentovanú paletu farebných odtieňov. Z nich tentoraz vybrala dve kontrastné farby – klasickú šedú (Ultimate Gray) a žiarivo žltú (Illuminating). Majú vyjadrovať pevnosť a spoľahlivosť šedej v spojení s optimizmom, radosťou a nádejou žltej farby. Šedá farba je ideálna pre vytvorenie harmónie v domácnosti a prvkom vo výraznej žltej dokážete docieliť zaujímavý protiklad a oživenie útulnej miestnosti.

okna s roletami

Ďalšie farby určili výrobcovia farieb akými sú spoločnosti Benjamin Moore alebo Dulux. Ide o neutrálne, dobre kombinovateľné odtiene. Zelenomodrá zmes ladená do šedého podtónu, to je farba Aegean Teal. Týmto zaujímavým odtieňom môžete namaľovať steny, vybrať si v nej sedačku, kreslo, prípadne látkové tienenie v izbe. Je to príjemná harmonická farba plná pohodlnosti a navodzujúca pokoj. Preto môže byť farbou, ktorá tvorí prevahu vo vašej izbe.

Podobne je na tom aj farba Brave Ground, čo je klasická zemitá hnedá s tónmi béžovej. A o čosi svetlejšou alternatívou je aj farba Transcend – príjemná béžová s teplým, ružovkastým podtónom.

Farbami roka sú aj terakotové odtiene – čiže opäť teplé, neutrálnejšie, ale i sýtejšie tehlové tóny. Ako vidíte, tento rok sa nesie v znamení prevažne prírodných nerušivých odtieňov. S výnimkou žiarivej žltej, ktorá mimochodom skvelo vynikne aj na dekoračných vankúšikoch v obývačke.

Nemusíte sa triafať presne do daného odtieňa, aby ste docielili trendy domácnosť. Podstatou je, že moderné je tento rok všetko v béžových, hnedastých, šedých či zelenomodrých tlmených farbách a čerešničkou sú potom oživujúce žlté odtiene.

Navyše, tieto tipy môžete využiť aj ak máte skutočne staré okná. Sú to univerzálne tipy, ako zaplniť prázdnotu pred oknami a dodať tak celej miestnosti celkom nový nádych. Ak aj máte nové okná, môžete vďaka týmto tipom získať inšpiráciu na zmeny v interiéri.

Farby roka vyniknú na látkových roletách

Chcete svoj domov oživiť práve týmito farbami? Možnosťou je aj zladiť v nich vnútorné tienenie. Látkové rolety nie sú drahou investíciou, sú moderné, svieže a praktické, s veľkou paletou odtieňov látky. Môžete si vybrať rolety Deň a noc, ktoré nahradia aj závesy a do vášho priestoru vďaka nim prenikne zaujímavo sfarbené svetlo. Či už sa vám páčia neutrálne odtiene, alebo žiarivá žltá, ktoré dominujú tomuto roku – výber je len na vás. Zaujímavé doplnenie trendových farieb dosiahnete aj výberom farebných vertikálnych žalúzií, ktoré už dávno nie sú len ozdobou kancelárií. Ďalším moderným prvkom tienenia je aj plisé – látku si vyberiete v obľúbenom odtieni a dostanete zaujímavý prvok v praktickej konštrukcii, ktorý sa ľahko ovláda, zatieni okno a doladí štýl miestnosti.

 

 

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!