Tipy, ako s vertikálnymi žalúziami skrášliť byt

Bývanie si môžete skrášliť viacerými spôsobmi. Dokonca vám s tým môžu pomôcť aj vertikálne žalúzie. Ako? Tipov je viacero a nájdete ich v článku.

Vertikálna žalúzia

Žalúzie oddelia priestor

Vertikálnymi žalúziami môžete predeliť miestnosť. Toto riešenie je ideálne napríklad v malých bytoch, kde sa v jednej miestnosti nachádza obývačka i spálňa. Ak vedľa postele nainštalujete žalúzie, nenápadne a zároveň jemne urobíte priečku, ktorá sa dá kedykoľvek odostrieť a zase zastrieť. Tam, kde nie je miesto na murované priečky, pomôže aj takýto variant.

Oživte priestor farbami

Inovatívny vzhľad vášmu bývaniu prinesú nové farebné odtiene. Žalúzie by ste mali zladiť s priestorom tak, aby ste vytvorili krásny celok. Siahnite po jemných farbách, ktoré nenarušia priestor, ale vybrať sa dá, samozrejme, aj z odvážnejších odtieňov. Pokiaľ vo vašom interiéri prevládajú teplé a prírodné odtiene, nekombinujte ich so snehovo-bielymi žalúziami, aby príliš nevynikali. Vyberte si skôr smotanovú, béžovú alebo prírodnú bielu.

Ako sa popasovať s červenou

Výberu farby venujte dlhšiu pozornosť, aby ste z výsledku neboli nakoniec sklamaní. Páči sa vám červená? Pokiaľ máte červené alebo oranžové všetky steny, nemusela by táto kombinácia so žalúziami dopadnúť dobre. Slnečné lúče prenikajúce cez červené lamely môžu spôsobiť v miestnosti neprirodzený farebný nádych.

Ak máte namaľovanú iba jednu stenu na červeno, žalúzie v rovnakej farbe by nemali privodiť taký negatívny efekt, ako sme uviedli vyššie. Ak trváte na červených žalúziách, vyberte si nepriesvitné lamely, ktorých účelom je urobiť v miestnosti čo najväčšiu tmu.

Vytvorte harmóniu medzi farbami

To, že sme vás upozornili na červenú, neznamená, že sa musíte báť výrazných farieb alebo motívov. Platí ale staré zlaté pravidlo – radšej menej ako viac. Žalúzie výraznejšej farby môžete zladiť napríklad s farbou koberca. Pekným príkladom je tyrkysový koberec v strede miestnosti, žalúzie v o niečo bledšom odtieni. V tomto prípade môžu byť aj steny bledomodré, ale ostatný nábytok by mal byť napríklad krémový. Podlaha by taktiež mala byť bledšia.

Vo väčšom priestore pritiahnu pozornosť vlnité lamely. Vyjdite zo zaužívaného štýlu klasických lamiel a vyskúšajte aj niečo bláznivejšie. Oživiť váš priestor dokážu taktiež rôzne motívy. Stále častejšie sa stretávame s lamelami čiernej farby v kombinácii s inou bledšou farbou.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!