Príklady, ako zariadiť bývanie lacnejšie. Viete o nich?

Samotná kúpa bytu, ale aj prenájom vedia poriadne potrápiť našu peňaženku. Veľakrát musíme šetriť práve na zariadení bytu. Pripravili sme pre vás pár tipov, ako si s takýmto problémom poradiť.

Plast alebo hliník?

Je všeobecne známe, že produkty vyrobené z hliníka sú cenovo drahšie najmä vďaka ich kvalite. No ani pri plastových výrobkoch sa nemusíte báť toho, že by vám dlho nevydržali. Ušetriť môžete tak, že si namiesto hliníkových okien zadovážite plastové. Ak výmenu okien neriešite, ušetriť môžete napríklad na tienidlách. Teda namiesto hliníkových žalúzií budú vaše okná zdobiť tie plastové.

Ak sa vám ani táto investícia nepozdáva, problém vyriešia látkové tienenia, ako sú rolety, plisé alebo japonské posuvné zásteny. Látkové tienenia sú vo väčšine prípadov finančne menej náročné, a pritom svoju úlohu spĺňajú naplno. Okrem toho vám dizajnovo skrášlia miestnosť.

Drevo nahradia lamely

Aj pri kúpe dverí môžete ušetriť. Namiesto klasických drevených dverí si zadovážte lamelové. Okrem financií vám ušetria aj priestor pred a za dverami. Otvárajú sa tak, že sa zhrnú do jednej strany. Často takýto typ dverí môžeme vidieť napríklad na kúpeľniach.

Nábytok vytvoríte z paliet

Či už stolík, posteľ alebo gauč…z paliet vytvoríte čokoľvek. Palety zoženiete pokojne aj zadarmo alebo za pár eur a už len stačí vaša šikovnosť. Umyť, začistiť, prípadne obrúsiť, namaľovať a poskladať. Síce tomu venujete chvíľu času, ale nábytok si vyrobíte sami a zadarmo. A efekt môže byť veľakrát ešte lepší ako pri kupovanom nábytku v obchode.

Zo starého nábytku nový

Nemáte peniaze na nový nábytok a nestačia vám ani zľavy na tovar v obchodoch? V takomto prípade sa skúste pohrabať na babičkinom povale alebo zavítajte na nejaký blší trh, kde určite objavíte pekné kusy dreveného nábytku. A keď ho očistíte a namaľujete, nikto nespozná, že je starý. Vintage nábytok je stále v trende. Niekto si kupuje drahé napodobeniny vintage nábytku, a pritom je také jednoduché vyrobiť si ho.

Keď nie sú peniaze na vstavanú skriňu

Nezúfajte, aj tu máme riešenie. Stačí, ak na stenu pripevníte jednoduché poličky z dreva alebo plastu. A namiesto dverí hore na stenu namontujte záves. Môže byť farebný, vzorovaný, jednoducho taký, aby vám ladil s ostatným priestorom. A skriňa je hotová.

Svetlá v kuchyni

Svetlá taktiež nemusia byť lacnou záležitosťou. Drahé svetlá v kuchyni nahraďte lacným variantom, a to LED diódovými pásikmi. Kúpite ich lacno a predsa splnia svoj účel. Nalepte ich na spodnú čas skriniek, aby pekne osvietili pracovnú dosku.

Nábytok s úložným priestorom

S takýmto nábytkom získate priestor na ukladanie vecí navyše. Nepotrebujete teda kupovať ďalšie skrinky či poličky. Môžete ho takto využiť, dokým si nenašetríte viac peňazí na ďalší nábytok.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!