Ako skrášliť detskú izbu? Tu je zopár užitočných tipov

Robíte renováciu obydlia, prípadne sa chystáte zariaďovať celkom nový príbytok a vŕta vám hlavou, ako svojim deťom vytvoriť kútik snov? Často sme obmedzení priestorovými možnosťami a aj financiami, ale dobrou správou je, že na zveľadenie útočiska pre svoje deti nepotrebujete až tak veľa. Veľkú rolu v tomto projekte hrá dobré plánovanie, a ak už je priestor funkčný, tak stačí vsadiť na vhodné doplnky.

moderna detska izba s velkou postelou

Ak ide o celkom malé detičky, väčšinou o podobe ich izby rozhodujete vy, no ako dieťa rastie, vyvíja sa aj jeho osobnosť a vkus sa môže neustále meniť. Preto už keď očakávate príchod ratolesti, zvoľte si najvhodnejšiu miestnosť s ohľadom na budúcnosť. Tak, aby ste neskôr nemuseli meniť veľa vecí. Znamená to okrem iného dobre zvolený a kvalitný nábytok v neutrálnych farbách, ktorý neskôr stačí inak usporiadať a slúžiť bude počas celého detstva. Potom už len doladiť rôzne prvky, doplnky a zmeniť tak celkovo atmosféru izby. Možno sa nevyhnete ani premaľovaniu stien podľa vkusu vášho dieťaťa. No čiastkové zmeny sú omnoho jednoduchšie, než celkové sťahovanie a prerábka. Vsádzajte na univerzálne, základné veci, nepreháňajte to s infantilnými nábytkami, ktoré dieťa rýchlo omrzia.

Pre vývoj dieťaťa je dôležitý napríklad výber kvalitného písacieho stola a stoličky, a tiež postele s kvalitným matracom. Na týchto kusoch rozhodne nešetrite. Ostatné už nemusí byť vôbec nákladné.

Svetlo, ktoré príjemne stlmia vhodné rolety na okná

Detská izba evokuje v našich mysliach svetlo, radosť a smiech našich ratolestí. Taká by izbička aj mala byť – plná svetla a útulná. Miesto, kam nechodí dieťa len napísať si úlohy a spať, ale skutočne sa tam cíti dobre. Ideálne sú miestnosti s veľkými oknami, dostatkom svetla, no nemusia byť príliš veľké, práve naopak. Menšia miestnosť dodá práve pocit útulnosti.

Priame svetlo je však dobré stlmiť vhodnými tieniacimi prvkami. Existujú moderné látkové rolety,  prípadne plisé, ktoré môžete dokonca zaobstarať v želanej farbe podľa vkusu dieťaťa. Štýl izbičke dodajú aj závesy alebo jemne farebné záclony.

Univerzálne, aj špecifické doplnky

Samozrejme, farby doladíte podľa pohlavia a želania dieťaťa. To isté platí pri kobercoch. Tie sa môžu pravidelne meniť, deti poteší napríklad koberec s obľúbeným animovaným hrdinom. Výborným univerzálnym doplnkom tak pre chlapcov, ako pre dievčatá, je aj farebne zladená prikrývka podľa želania na posteľ, pomocou ktorej svoje dieťa navyknete na to, že si má po prebudení posteľ ustlať. Výborný nápad je aj stena prerobená na tabuľu, na ktorú môže dieťa kresliť kriedami. Dve muchy zabité jednou ranou!

Ďalej môžete staviť na špecifické doplnky, ktoré sa u dievčat a chlapcov samozrejme môžu líšiť. I keď, nie je vôbec výnimkou, ak sa každé z nich páči rovnako chlapcom, ako dievčatám, preto nasledujúce riadky berte čisto ako inšpiráciu 🙂

Skvelé doplnky do dievčenskej izby môžu byť:

  • baldachýn nad posteľou so šifónovým závesom v obľúbenej farbe,
  • dekoratívne vankúšiky s animovanými postavičkami,
  • kozmetický stolík, kam si dievčatko odloží všetky svoje vecičky.

Chlapcom sa často páči:

  • tulivak v obľúbenej farbe a tvare, napríklad futbalová lopta,
  • hrací stan, ktorý poslúži ako bunker,
  • basketbalový kôš na dverách,
  • nočná obloha z nálepiek – hviezdy, galaxie,
  • mapa sveta, prípadne nočnej oblohy,
  • šípky na stene.

A nezabudnite ani na univerzálnu policu na knihy! Veríme, že ako váš potomok bude rásť, knihy na nej budú postupne pribúdať.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


error: Upozornenie: Obsah je chránený proti stiahnutiu!
Added to wishlist!