Ako namontovať rolety Deň a noc? Máte viacero možností

Vieme, že vonkajšie žalúzie sú náročné na financie, aj keď sú  na tienenie a izoláciu od horúčavy najlepším riešením. Je nám jasné, že ich montáž nie je práve jednoduchá vec a je potrebné ju dobre naplánovať. A vieme, že klasické vnútorné hliníkové žalúzie zasa nebavia každého. Ak vás teda trápi dilema, ako zatieniť okná, zachovať si dizajnový interiér a pritom neskrachovať, odporúčame rolety Deň a noc. A nemusíte sa báť – ich montáž je jednoduchá a nepoškodí vám okno!

Roletka DEŇ NOC

Rolety Deň a noc sú vlastne v súčasnosti populárnou vychytávkou interiérového dizajnu. Ide o dvojvrstvové látkové rolety so striedavými priehľadnými a nepriehľadnými pásmi. Pri ovládaní sa pásy vrstiev prelínajú a podľa toho si nastavíte želanú svetlosť v priestore. Ich výhodou je aj to, že ich nemusíte prakticky nijako udržiavať. Látka, z ktorej sú vyrobené, má antistatickú úpravu a tak sa málokedy výraznejšie zašpinia alebo zaprášia. A montáž? Jednoduchšia, než pri klasických hliníkových žalúziách.

Rolety Deň a noc môžu iba voľne visieť na ráme okna

Na rozdiel od klasických hliníkových žalúzií – ktoré väčšinou montujú profesionálni technici – nie je nutný žiaden zásah, ani len malé vŕtanie do okenného rámu. Vieme, aké to je, mať celkom nové okná, už len myšlienka na zásah do nich privádza mdlobu. Takže tu sa obávať nemusíte. U nás v Lamelland máme modely Jazz alebo Jazz Expert, ktoré sa jednoducho podľa návodu zavesia a upevnia na rám okna, pričom okno zostáva neporušené.

Alebo môžete pripevniť rolety na stenu či do stropu

Model Jazz Expert má však možnosť upevnenia aj na stenu. Nemožno opomenúť fakt, že všetky rolety Deň a noc sú také elegantné, že môžu výborne poslúžiť namiesto závesov. Vybrať si ich môžete v nespočetných farebných variáciách a vzoroch. Získate efektný dizajnový doplnok, ktorý zútulní miestnosť a ozvláštni svetlo prúdiace cez rolety dnu. V prípade, že ste sa rozhodli mať rolety aj na tento účel, je výhodné montovať ich do steny, prípadne do stropu. Tu už bude potrebné nejaké to vŕtanie, ale vzhľadom k ľahkosti týchto roliet to nie je nič výnimočné. Pozor je treba dávať len v momente, kedy chcete vetrať, aby ste si rolety neprivreli alebo ich inak nepoškodili. Samozrejme, rolety sa dajú celkom vytiahnuť nahor, keď ich práve nepotrebujete.

Áno, aj veľmi veľké presklené okná môžete vybaviť roletami Deň a noc. Napríklad model Opus je vhodný na okná v šírke až 2,5 metra. Tento model má väčší hliníkový box a montuje sa iba na stenu, alebo na strop.

Ako vidíte, rolety Deň a noc sú jednoducho bezkonkurenčné, ak ide o ideálny pomer ceny, dizajnu a zložitosti montáže.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!