5 tipov, ako dať starým oknám nový štýl

Chcete dať interiéru a najmä oknám v miestnosti zaujímavú atmosféru? Dnes už skutočne nie ste odkázaní na klišé v podobe bielych záclon a závesov po oboch stranách okien. Možností je neúrekom a mnohé z riešení sú dva v jednom – dodajú miestnosti šmrnc a zároveň v prípade potreby zatienia okná.

Navyše, tieto tipy môžete využiť aj ak máte skutočne staré okná. Sú to univerzálne tipy, ako zaplniť prázdnotu pred oknami a dodať tak celej miestnosti celkom nový nádych. Ak aj máte nové okná, môžete vďaka týmto tipom získať inšpiráciu na zmeny v interiéri.

roleta den a noc

1.  Vyberte si moderné látkové rolety

Látkové rolety už dávno nie sú zaprášené šedé ohavy, ako sme boli zvyknutí. Dnes si môžete vybrať farbu alebo vzor podľa svojej fantázie a vkusu. Navyše sú veľmi praktické, umiestnené v bočných koľajniciach a navíjajúce sa do boxu, ktorý môže byť tiež v zaujímavom spracovaní tak, aby ladil so zvyškom domácnosti. Či už ide o imitáciu dreva, alebo klasickú bielu či striebornú. Látkové rolety Deň a noc sú aktuálnym hitom kvôli ich praktickému použitiu – vrstvy s priehľadnou tkaninou sa dajú zatiahnuť podľa toho, koľko svetla chceme v miestnosti mať. Ide o veľmi vkusný doplnok v domácnosti, pri ktorom už nepotrebujete závesy ani nič iné.

2.  Ozdobte svoje okná kvetmi

Prírodný záves si vytvoríte tak, že umiestnite kvety priamo pred okná – vkusným riešením sú visiace kvetináče v držiakoch z prírodných materiálov. Stačí navŕtať držiaky priamo do stropu pred okná a takto dať kvetom ideálny priestor na rast. Určite sa vám za to odvďačia svojou krásou, ktorá bude pýchou celej domácnosti.

3.  Tradičné závesy nahradia elegantné japonské posuvné zásteny

Japonské posuvné zásteny si získavajú čoraz viac priaznivcov a niet sa čomu čudovať. Pri tomto tienení sa prelínajú široké látkové pásy zavesené v koľajniciach na strope, ktoré takto robia bariéru nielen medzi oknami a vnútorným priestorom, ale môžu predeľovať aj samotnú izbu. Tiež je v ponuke veľké množstvo vzorov a farieb, pri troche vkusu sa japonské posuvné zásteny môžu stať dominantou interiéru.

4.  Možnosťou sú aj farebné vertikálne žalúzie

Hoci sa tento typ tienenia spája skôr s kancelárskym priestorom, nemusíte sa ho báť ani doma. Farebne zladené vertikálne žalúzie doladia vnútorný priestor a dajú príjemný tón prenikajúcemu svetlu.

5.  Ekologický štýl? Zvoľte drevené žalúzie

V kombinácii s kvetmi je to možnosť, ktorá už nič navyše nepotrebuje. Drevené žalúzie vďaka prírodnému vzhľadu dokonale zapadnú do interiéru v podobne ladených materiáloch, zároveň splnia svoju primárnu funkciu – zatieniť okno vtedy keď je to potrebné.

 

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!