5 skvelých tipov, ako si zútulniť obývaciu izbu

Doma by sme sa predovšetkým mali cítiť pohodlne. To, ako si svoj byt či dom zariadime, závisí od nášho vkusu, no každý štýl sa dá zútulniť. Obývačka tvorí väčšinou jadro domácnosti, ktoré však vidia aj návštevníci. Občas sa však stáva, že slúži iba pre nich a nie pre nás. Dôvod? Podvedome sa v nej necítime pohodlne.

moderna jedalen priestranna svetlo domov

Zamysleli ste sa nad tým aj vy? Je pre vás obývačka len akýmsi výstavným salónom, alebo v nej trávite radi aj svoj voľný čas? A čo zmeniť, ak vám pripadá neútulná a chceli by ste, aby sa stala vaším hlavným oddychovým poľom?

Nie je to ani také ťažké. Aj známi bytoví dizajnéri sa zhodujú v názore, že zútulniť obývaciu izbu nemusí byť vôbec zložité, ba ani drahé. A u nás v Lamellande tiež čosi o bytovom dizajne vieme. Tu je našich 5 tipov.

Ak meníte nábytok, vsaďte na prírodné materiály

Podľa mnohých dizajnérov sú práve drevo, sklo a kameň tými pravými materiálmi, ktoré tvoria útulnú miestnosť. Moderné lesklé skrinky teda sú už minulosťou. Ak plánujete nákup novej obývačkovej steny, zvoľte radšej tie so vzhľadom dreva.

Koberec nemusí byť na celú miestnosť. Ale pomôže

Kedysi boli koberce moderné, dnes už nie, a dôvodom je aj ich neustála potreba údržby – zachytávajú prach a ľahko sa pošpinia. Je to však škoda, pretože koberec miestnosti dodá pohodu a akusticky ju „vyplní“. Kompromisom je menší koberec, ktorý umiestnime pod konferenčný stolík ku gauču, teda tam, kde trávime najviac voľných chvíľ.

Veľa spravia doplnky a maličkosti

Čaro doplnkov spočíva hlavne v materiáloch – pletené a huňaté vankúšiky, prípadne deky v ladiacich farbách dodajú obývačke pocit tepla a pohodlia. Ratanové doplnky pôsobia tiež prírodne a sedenie pre návštevy môžete zariadiť pomocou pletených podsedákov, prípadne tuli vakov.

Zároveň atmosféru domova dotvárajú fotografie a obrazy v rámikoch na stenách, prípadne zbierka suvenírov. Takýto spomienkový kútik môžete kombinovať aj s minimalistickým nábytkom, ktorý by sám o sebe pôsobil chladným dojmom.

Vhodne zvolené interiérové žalúzie spravia veľa

Zabudnite na ťažké tmavé závesy. Vertikálne žalúzie vo svetlých farbách dodajú vášmu domovu štýl a harmóniu. Vyberte si taký odtieň, ktorý ladí s ostatným zariadením. Moderné a dizajnové sú aj japonské posuvné závesy, ktoré nahradia zastaralé záclony a miestnosť s nimi pôsobí útulnejšie. Z mnohých farieb si môžete vyberať pri látkových interiérových roletách typu plisé, ktoré oživia a zároveň vyriešia dilemu s tienením okien. Vsadiť môžete aj na látkové rolety, ktoré sú v porovnaní s minulosťou omnoho modernejšie a efektnejšie.

interierove zaluzie moderny inteier spalna

Presvetliť a zavzdušniť

Nie je určite žiadnou novinkou, že svetlý priestor pôsobí útulnejšie, než tmavý. V kombinácii s prírodnými materiálmi – svetlé drevo, svetlé imitácie dreva – vytvoríte z obývačky moderne pôsobiacu, no pritom útulnú miestnosť. Pozor ale na bielu a už spomínané lesklé povrchy – ak to s nimi preženiete, môže to naopak pôsobiť tak trochu nemocnične. Presvetliť obývačku môžete aj pridaním viacerých typov lámp s teplým svetlom, ktoré ešte pridajú na útulnosti.
Dopomôcť si môžete aj kvetmi, ktoré do miestnosti vnesú kyslík a živosť. Kvetináče môžete ladiť s ostatným nábytkom, prípadne môžu tvoriť vhodný farebný kontrast.

 

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


error: Upozornenie: Obsah je chránený proti stiahnutiu!
Added to wishlist!