3 netypické, ale zaujímavé druhy interiérového tienenia

Klasické rolety či žalúzie sa vám už zdajú nezaujímavé? Žiada sa vám zmena? Nie je nič jednoduchšie. Aj v ponuke interiérového tienenia dnes nájdete viacero variant, ktoré vás zbavia frustrácie z obyčajných roliet. Ktoré sú to?

Predstavme si plisé

Názov plisé možno síce znie tajomne, ale v podstate ide iba o látkové tienenie podobné rolete, ktoré je vyrobené zo špeciálne naplisovanej látky. Tak celkom obyčajné však nie je. Oproti klasickým roletám či žalúziám dokáže oveľa viac zútulniť vaše obývačky, spálne či detské izby.

Plisé má viacero výhod. Nájdete ho vo viacerých farbách aj vzorované a dokáže sa prispôsobiť akémukoľvek tvaru okna. Práve preto ho často volia tí, ktorí majú na dome netypické okná v tvare kruhov, lichobežníkov a podobne. Ak sa s plisé správne pohráte, dokážete aj vďaka nemu vo vašej domácnosti vytvoriť originálny interiér, ktorý nevidíte len tak u každého suseda.

Japonská posuvná zástena ako tienenie aj predelenie miestností

Ďalšou možnosťou, ako ozvláštniť vaše okná môžu byť aj japonské posuvné zásteny. Tento variant interiérového tienenia sa pripevňuje buď k stene, alebo k stropu. Japonskú posuvnú zástenu tvoria lamely, ktoré môžu byť vyrobené z dreva alebo z látky. Zástenu je však možné sťahovať iba do jednej strany. Preto, ak túžite po zhŕňaní z oboch strán, potrebujete si zadovážiť dva kusy tohto originálneho interiérového tienenia.

Ak túžite po tom, aby japonská zástena aj skutočne tienila, voľte takú, ktorá je z nepriehľadnej látky. Na výber máte totižto aj jej priehľadné varianty. No a, samozrejme, aj japonskú posuvnú zástenu si môžete zadovážiť vo viacerých farbách, vzoroch, dĺžkach a prevedeniach. Niektorí preferujú jej využitie skôr ako deliaceho prvku. Vďaka nej zútulníte veľké miestnosti, či získate potrebné súkromie.

A o rímskych roletách ste už počuli?

Ak ste jedným z tých, ktorí túžia po skutočnom luxuse, dajú si veci radšej vyrobiť na mieru a nemajú problém viac investovať do interiérového tienenia, možno vás zaujmú aj rímske rolety. Rímske rolety sú v podstate tiež typom látkového tienenia.

Ide o naozaj elegantný doplnok vašich okien, ktorý nájde svoje uplatnenie najmä vo veľkých spoločenských miestnostiach či obývačkách, kde bude vystavený na obdiv vašim návštevám. Pri rímskych roletách však treba rátať aj s tým, že budú pravdepodobne vyrábané na mieru, nejaký ten čas si počkáte na ich ušitie a vyjde vás to o čosi viac ako len tie „bežné látkové rolety“.

Variantov interiérového tienenia je skutočne mnoho. A v konečnom dôsledku ani klasické a „nudné“ rolety či žalúzie nevyzerajú v kombinácii s pekným závesom zle. Záleží len na vás, čo preferujete. V našej širokej ponuke interiérového tienenia si však zaručene niečo vyberiete.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!